Odlična utakmica u Milanu: Džeko pogodio glavom

Prije početka same utakmice svi ljubitelji fudbala su u Milanu očekivali sjajnu i dinamičnu utakmicu,ali sigurno nisu to da će već u drugoj minuti susreta sjajnim golom Zlatan Ibrahimović svoju momčad dovesti u vodstvo.
To vodstvo nije dugo trajalo jer se na pravom mjestu u pravo vrijeme našao Edin Džeko i već u 14. Minuti glavom pogodio za izjednačenje reultata. Do kraja prvog poluvremena obje strane su imale dosta šansi i utakmica se igrala otvoreno ali se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Ista stvar,na početku drugog poluvremena odma pogodak. Milan ponovo dolazi u vodstvo sjajnim golom , Alexa Saelemaekersa. Poslije gola utakmica se nešto smirila sve do 71. Minute kada sudija svira penal za Romu .Njegova odluka je mnoge iznenadila i činilo se da tu nije bilo starta za penala.Naravno Veretout siguran pri izvođenju i Roma ponovno dolazi do izjednačenja 2:2. Kroz samo 9 minuta ponovo penal,ali ovaj puta za Milan,mada je i taj penal bio veoma diskutabilan. Ibrahimović siguran u izvođenju rezultat 3:2 za milan.

Roma ponovo nije posustala i treći put se vratila u život.Nakon sjajnog centaršuta iz kornera Kumbulla sjajnim pogotkom u 84. Minuti donosi treće izjednačenje timu iz Rima, i sa tim rezultatom se završava utakmica.
Milan ostaje lider sa 13 bodova ,a Roma zauzima devetu poziciju sa 8 bodova također bez poraza.