Žalgiris prvi učesnik Final Foura Eurolige u Beogradu

b_180426172.jpgv1
Prvi učesnik Final Foura Eurolige u Beogradu je ekipa Žalgirisa, koja je večeras nadigrala Olympiakos rezultatom 101:91 u četvrtoj utakmici play-offa i tako došla do trijumfa od 3:1 u seriji.
Žalgiris je potpuno nadigrao Atinjane u drugom duelu u Kaunasu. Nakon neizvjesne prve četvrtine domaćin je odigrao odličnu odbranu u drugoj dionici, dok je u napadu postigao čak 28 poena za 10 minuta.

Litvanci su se u tom periodu odlijepili na dvocifrenu razliku koju su samo uvećavali u trećoj četvrtini pa su na kraju stigli do zaslužene pobjede.

Ulanovas je bio junak trijumfa sa 20 poena i devet skokova, Pangos je bio standardno dobar s 21 poenom. U ekipi Olympiakosa najefikasniji je bio Spanoulis s 19 poena uz šest asistencija.

Žalgiris će u polufinalu Final Foura igrati protiv boljeg iz duela Baskonia – Fenerbahče, a turski tim trenutno ima prednost od 2:1 u pobjedama.