Hrabra Girona osvojila bod na gostovanju kod Barcelone

180923110.9_xl.jpgv1
U petom kolu španske La Lige vidjeli smo veliko iznenađenje. Barcelona nije uspjela savladati Gironu na Nou Campu.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Hrabra Girona je na Nou Campu odigrala veoma zrelu partiju i sasvim zasluženo je osvojila jedan bod.

Početak susreta nije uopće nagovještavao takav rasplet. U 19. minuti Barcelona je povela. Vidal je sa desne strane asistirao Messiju koji šutira iz prve i matira Bonoua za 1:0.

No, nakon 35 minuta igre domaćin je ostao sa igračem manje. Lenglet je u jednom duelu laktom udario Portua i arbitar Manzano mu je pokazao crveni karton.

Prednost igrača više Girona je iskoristila u 45. minuti kada je Stuani matirao Ter Stegena za 1:1. Urugvajac je svoj drugi pogodak za muk na Nou Campu postigao u 51. minuti. Portu je pobjegao odbrani Barce i šutirao, Ter Stegen je odbranio njegov šut, ali se lopta odbila do Stuanija koji je šalje u praznu mrežu za 2:1.

Bod Barceloni donio je Pique nakon velike gužve u kaznenom prostoru u 63. minuti susreta.

Unatoč ovom rezultatu Barcelona je ostala na prvom mjestu, dok je Girona na odličnoj šestoj poziciji.